Translate

יום שבת, 30 בדצמבר 2017

מה לעשות לפני ההצפה, בזמן ההצפה ולאחר ההצפה חלק שני


מה לעשות לפני ההצפה, בזמן ההצפה ולאחר ההצפה חלק שני


כפי שהתחלתי לתאר במאמר הראשון שאיבת הצפות היא חלק חשוב מהחזרה לשגרת חיים. הבית מוצף הרחוב מוצף כל הרהיטים שוחים בבית כמו בבריכה. המראה עצוב אך יש להודות לאל שהנזק הוא ברכוש ולא בנפש. עבור לאזור בטוח לפני שהגישה אלייך מנותקת בשל עליית מפלס המים. המלצה למשפחות לגבי שימוש ברכב משפחות צריכות להשתמש רק ברכב אחד כדי למנוע הפרדה ולצמצם את תנועת הרכבים בכבישים תוך כדי הקטנת הסיכון. סגור את ברז המים הראשי, ברז הגז הראשי והורד את מפסק החשמל הראשי לפני צאתך את הבית. נעל את כל הדלתות והחלונות ביציאה מהבית. אם אתם מופנים למיקום מסוים, לכו לשם. לעולם אל תנסה ללכת או לשחות במים סוחפים. אם המים זורמים בגובה שמעל הקרסוליים שלך, עצור! הסתובב ולך בדרך אחרת. עלייך להיות מודע לכך שאנשים כבר נסחפו בעודם מדשדשים במי המבול. לעולם לא לאפשר לילדים לשחק באזור מים גבוהים, סופות ניקוז, נחלים, או נהרות. 

מה לעשות אם מישהו נופל או נלכד במי השיטפונות?

לעולם אל תלך אחרי הקורבן! השתמש במכשיר ציפה. אם אפשר לזרוק אל הקורבן משהו כדי לעזור לו לצוף, כגון צמיג חילוף, כדור גדול, או קרש. התקשר למוקד 100 או לכיבוי אש 103, לקבלת סיוע ומסור את פרטי המיקום המדויקים. חכה עד שיהיה בטוח לחזור. 

לאחר ההצפה

אם הזמנת שירותי ביובית, אל תחזור אל האזורים המוצפים עד שהרשויות ידווחו כי אכן בטוח לעשות זאת. אל תנסה להיות גיבור ולבקר באזורי אסון בעקבות הצפה. הנוכחות שלך עלולה לעכב תגובה ופעולה דחופה של כוחות ההצלה במצב חירום. במידה ואתה חייב לבצע נסיעה לטובת טיפול רפואי, סע בנתיבים מומלצים. אל תיסע בלילה במידה ואינך יכול לראות. שים לב לכבישים מוצפים, דרכי עפר, עצים שקרסו או קווי חשמל שהתמוטטו.התרחק קווי חשמל שנקרעו. אם הבניין הוצף, בדוק האם זה בטיחותי להיכנס אליו. אין להיכנס לבניין אם הוא עדיין מוצף או מוקף במי שיטפונות. בדוק נזק מבני באופן כללי. ועכשיו מתחיל העניין האמיתי. במידה וההצפה היא נקודתית למבנה שלך בלבד עלייך לטפל בזה באופן עצמאי, היה ומדובר בנזק כללי כתוצאה מכוח עליון כלומר גשמים או סופות עלייך להיעזר בגורמים הציבוריים עירייה או מדינה. במקרה הפרטי ראשית עלייך להזמין חברה המתמחה בשאיבת הצפות, לאחר מכן לתעד את כל הנזקים לטובת פיצוי מחברת הביטוח. לאחר שהמים נשאבו אותה החברה מקצועית יכולה לטפל גם ויבוש הלחות מהקירות. סביר להניח שתצטרך להשליך ציוד רב, כגון ספרים או ציוד חשמלי שמים שחדרו אליו בודאי יהיה מסוכן לשימוש. שטיחים בגדין וכדומה ניתן לייבש. עלייך לרוקן את הבית מתכולתו ולהשתמש בתנורים ומאווררים ייעודיים ליבוש הקירות. במידה ויש מחיצות גבס בבית תצטרך להסירן ולבנות מחדש גבס איננו עמיד כמו קיר רגיל ועם הזמן הוא יפתח פטריות שיכולות להתפשט ולגרום גם לנזקי משנה ברמה הבריאותית. מידע חשוב בעניין שאיבת הצפות, עלייך לתת דעתך האם המים שנשאבו מביתך הם מים נקיים או מי ביוב, במידה ומדובר באחרון מי ביוב הטיפול לשיקום הבית יהיה שונה וממושך יותר.

תגובה 1:

  1. לשאיבת הצפות ביוב במהירות האפשרית הזמינו ביובית שמגיע עד אליך

    השבמחק